SOS :: Security Operation Space
21 января, понедельник, 00:00
|
Hot News:

Гаджети-зрадники: фітнес-трекери розкрили розташування військових баз і дислокацію військ

29 января 2018 г., понедельник, 15:14
Переміщення військовослужбовців на авіабазі Баграм — найбільшому об'єкті США в Афганістані
Переміщення військовослужбовців на авіабазі Баграм — найбільшому об'єкті США в Афганістані

Компанія Strava, опублікувавши глобальну карту використання фітнес-гаджетів і програм, могла випадково розголосити місце знаходження військових баз і маршрути патрулів кількох армій світу.

Про це пише BBC.

Карта компанії Strava, запущена в листопаді 2017 року, охоплює весь світ. Для її складання використовувалися дані з трьох мільярдів фітнес-браслетів, смартфонів та інших гаджетів, стверджують в компанії.

Однак військові фахівці, які вивчили карту, швидко почали бити на сполох: з'ясувалося, що Strava використовувала, крім інших, дані з фітнес-трекерів військових, які перебувають на активному чергуванні.

Як написав у блозі аналітик Об'єднаного інституту аналізу конфліктів Нейтен Рузер, на карті Strava «Ясно видно розташування на карті і структура американських баз».

Дійсно, в країнах Африки чи Близького Сходу за сотні кілометрів від населених пунктів і позначеної на карті іншої фітнес-активності можна побачити візерунки, залишені фітнес-трекерами, що невідомо звідки взялися.

«Якщо солдати користуються фітнес-додатком так само, як звичайні люди, тобто включають його і йдуть бігати, це особливо небезпечно, — пише Рузер.

При цьому на карті видно не тільки американські бази і патрулі, але і російські, і турецькі.

«Тут ви бачите зону російських операцій на авіабазі Хмеймім, а також маршрут патруля на північний схід», — пише аналітик.

Інший аналітик, Тобіас Шнайдер, вказує, що по сліду фітнес-трекера легко впізнається французька база Мадама в Нігері. Також Шнайдер позначив складену ним на основі даних Strava карту аванпостів навколо сирійського Мосула.

Тут дуже багато крутого! Ось аванпости навколо Мосула (або просто місцеві, які люблять бігати колами навколо своїх будинків).

Як зазначають аналітики, американські бази в Сирії дають найбільше слідів фітнес-активності. Трохи менше дають російські, а іранські бази на мапі майже відсутні.

Жодна армія з тих, що беруть участь в сирійському конфлікті, поки не прокоментувала знахідку аналітиків.

Ваш голос учтён!
нравится
не нравится Рейтинг:
2
Всего голосов: 2
Комментарии

Добавить комментарий к новости

Ваше имя: *
Сообщение: *
Нет комментариев
14:54
09:09
08:09
16:40
13:57
13:15
12:16
11:44
10:15
08:15
08:10
07:15
06:15
18:15
15:50
15:15
14:15
14:15


© 2013—2019 SOS :: Security Operation Space (Пространство Операций Безопасности)  // Обратная связь  | 0.117
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на sos.net.ua.